VİDEOLAR

Hem evdeki çalışmanızı kolaylaştırmak adına hem de derslere renk katmak amacıyla Macarca derslerini YouTube sayfasına taşıdım. Umarım videoları keyifle izler onlardan birçok şey öğrenirsiniz. Yeni içerikler sürekli yüklenecektir, takipte kalın!

Jó szórakozást és kellemes tanulást kívánok!

Képernyőfotó 2020-04-10 - 14.10.08.png

Macar Alfabesi | A magyar ábécé

Dil öğrenmek zor zanaat. Özellikle 44 harften oluşan alfabesi olan bir dil söz konusu olunca. Fakat Macarcanın sesleri göründüğünden çok daha kolay. Bu videoda Macar alfabesini oluşturan harflerden ve seslerden bahsediyorum. 

YouTube.png
Képernyőfotó 2020-05-18 - 18.11.28.png

Hogy vagy? Mi újság? Mit csinálsz?

Hogy vagy? (Nasılsın?), Mi újság? (Ne haber?), Mit csinálsz? (Ne yapıyorsun?) Bunlar Macarcada sıkça sorulan sorular olarak gündelik konuşmaların ayrılmaz parçalarıdır. Onları eksiksiz bir şekilde telaffuz edebilmek başarılı bir sohbet için ilk adımdır.

YouTube.png
Képernyőfotó 2020-04-28 - 15.06.15.png

A, az, egy | Macarcada Artikeller

"Macarca öğrenmek istiyorum, peki Macarca zor mu" diye merak edenler için iyi bir haberim var! Macarcada artikeller konusu gayet basit olmakla beraber çok dikkat edilmesi ve iyi öğrenilmesi gereken bir gramer parçasıdır. 

YouTube.png
Képernyőfotó 2020-05-18 - 18.17.33.png

Színek | Renkler

Yabancı bir dil öğrenirken sözcük dağarcığımıza sıfatlarla beraber renkleri de dahil etmemiz oldukça önemlidir. Renkler, söylediklerimize tam anlamıyla "renk katar", karşı tarafın dikkatini çekmemize yardımcı olur. Macarca konuşmanı renklendirmeye hazır mısın?

YouTube.png
Képernyőfotó 2020-05-13 - 16.57.55.png

Hangrend | Ses Uyumu

Ses uyumu kuralları, kelimelere gelecek doğru ekleri seçebilmemizi kolaylaştırdığı için çok iyi öğrenilmesi gereken bir dil bilgisi konusudur. Ses uyumu bakımından Macarca Türkçeye benzese bile dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus vardır…

YouTube.png